Skip to content
Menu

Systémy okien a dverí posuvné

Cor-Vision Posuvný s PTM

Posuvný systém s prerušeným tepelným mostom a s pokročilým dizajnom, ktorý dovoľuje maximálne presvetlenie miestnosti. Cieľom tohto elegantného dizajnu je dosiahnuť čo najväčší povrch prechodu slnečného svetla zasklením s minimálnym podielom a viditeľnosťou rámov.

Hliníkové profily tvoria len 9 až 14% z celkového povrchu. Pohľadová šírka profilov v stredových spojoch je len 20 mm, v bočných častiach 77 mm a spodných/vrchných častiach 57 mm. Rámy: spodné, vrchné a bočné je možné zapustiť.

Možnosť spojenia krídel v rohoch v 90°uhle bez okenného rámu. Vo svojej jednokoľajovej verzii, pozostáva z fixného rámu a krídla, kde je koľajnica skrytá vo fixnom ráme.

Začleňuje novú verziu: 2 a 3 koľajovú, ktorá dovoľuje zaradiť do montáže oceľovú koľajnicu. Tá poskytuje hladší sklz, väčšiu nosnú podporu (až 320 Kg/krídlo) a dlhšiu trvanlivosť.

Systém s tradičným procesom montáže sa skladá s obvodového rámu a krídla spojeného na tupo, čo umožňuje demontáž krídla v prípade rozbitia skla, poškodenia hliníkového profilu atď.

Obsahuje viac-bodový zámok na každé tiahlo.

4600 Zdvižno-Posuvný HI s PTM

Nový systém zdvižno – posuvných dverí, ktorý poskytuje najvyššiu tepelnú izoláciu z celej rady ponúkaných posuvných systémov a vynikajúce hodnoty tepelnej priepustnosti (Uw) už od 0.9 (W/m²K). 

Táto maximálna energetická účinnosť sa dosiahne vďaka perfektnej kombinácii zóny prerušenia tepelného mostu  polyamidmi od 35 do 24 mm a penových profilov  z polyetylénu. Kapacita zasklenia krídiel dovoľuje použitie skiel hrúbky až 55 mm, kombinácie dvojitej komory a trojitého skla, čím sa zabezpečí vynikajúca tepelná izolácia, najmä však zlepšenie ochrany proti hluku. 

Možnosť veľkých rozmerov krídla ho robí ideálnym pre zasklenie veľkých plôch zaručujúc presvetlenie interiéru bez  obmedzenia maximálnych tepelných a akustických vlastností. Princíp fungovania je založený na montáži krídel s mechanizmom, ktorý umožňuje zároveň pri otváraní aj zdvih krídla a pri zatváraní jeho pokles, takže zatvorené dvere spočívajú na pozdĺžnych vnútorných a vonkajších tesneniach. 

Dvere je možné zaistiť v ľubovoľnej polohe čím sa zlepšuje vodotesnosť a akustická izolácia. Jedná sa teda o vzhľadovo robustný systém, ktorý zároveň pôsobí veľmi jemne svojou ľahkosťou otvárania a posúvania krídla. Koľajnica je vyrobená z nerezovej ocele, ktorá zabraňuje jej opotrebeniu. 

Predstavený je v aktuálne modernom dizajne rovných línií krídel a tesnení.

4700 Posuvný s PTM

Posuvný systém okien a dverí, ktorého pohľadová šírka profilov stredového spoja je len 47 mm. Maximalizuje kapacitu zasklenia až do 34 mm a zvyšuje tak akustické a tepelné vlastnosti.

Jeho krídla, ktoré môžu mať hmotnosť až do 280 kg, dovoľujú maximálne rozmery: 2500 (Šírka) x 3000 (Výška) mm.

4200 Posuvný s PTM

Univerzálny systém pozostávajúci s viacerých obvodových rámov s možnosťou spojenia krídla na tupo. Ponúka estetické možnosti rovných a zaoblených krídel.

Vo svojej verzii rovných krídel spojených na tupo obsahuje riešenie 4200 Posuvný GALANDAGE: navrhnutý na umožnenie úplného otvorenia okna spôsobom zasunutia krídel priamo do steny v stavebnom puzdre, čím sa dosiahne plocha otvorenia na 100%.

Riešenie GALANDAGE ponúka prevedenie jedno aj dvojkoľajového rámu, umožňujúc tak balkóny 1, 2 a 4 ukrytých krídel.

Tiež umožňuje začleniť paralelne skryté krídlo zo systému protislnečnej ochrany Tamiz.

2000 posuvný

Posuvný systém s možnosťou rovných, skosených a zaoblených krídel.